trešdiena, 2011. gada 21. septembris

Gleznošanas tehnoloģija.Mērķauditorija: vecums – sākot no 12 gadiem un vecāki.. 

Programma paredzēta  interesentiem, kas vēlas attīstīt iemaņas gleznošanā, uzzināt „profesionālus noslēpumus”, saprast – kā veidojas mākslas darbs – glezna, iemācīties profesionāli rīkoties ar gleznošanas materiāliem, ieskatīties vecmeistaru gleznošanas „tehnoloģijā” u.c., kā arī tiem, kas vēlas sagatavoties iestājeksāmeniem mākslas vidusskolās vai augstskolās.

Darba forma: praktiskais darbs darbnīcā, eksperiments, īsas teorētiskas „lekcijas”, diskusija.
Programmas galvenie uzdevumi :
·       -  Radīt izpratni par dažādām gleznošanas tehnikām – akrils, eļļa, akavarelis u.c. ; noskaidrot, kāpēc ir nepieciešams pārzināt materiālus un kā pareizi tos izmantot, kas daļēji nosaka mākslas darba mūžu.
·       -  Uzzināt par mākslas darbu dažādām pamatnēm – audekls, kartons, papīrs.uc
·      -   Noskaidrot, kas ir virsrāmis, kas ir apakšrāmis – cietais un ķīļrāmis un uzzināt to priekšrocības.
·    -    Uzzināt par krāsas slāņiem – pagleznojumiem, lazējumiem, sākotnējo ogles zīmējumu, lakām un eļļām.
·     -  Ala prima tehnika jeb tiešās glezniecības metode.
·     -  Apgūt tehnikas: imprimatūras uzklāšana – tās efekti, priekšrocības. Krāsainas, baltas un tumšas gruntis.
     - Dažādu otu izmantošana.
·         -  Daudzslāņu tehnika glezniecībā.
·         - Krāsu jaukšana savā starpā. Pretkrāsas, papildkrāsas.
·        - Eksperimenti ar faktūrām.
     
     Nodarbībās būs sekojošie praktiskie darbi:

Praktiskais uzdevums : kopīgi uzstiept audeklu uz apakšrāmja, sagatavot grunti un nogruntēt pašam savu audeklu, lai rastos priekšstats, kas ir svarīgākie nosacījumi kvalitatīvam audeklam – arī veikalā nopērkamam. (darbs paredzēts apmēram – 1 nodarbībai)
Nepieciešamie materiāli: ķīļrāmis vai apakšrāmis(izmērs pēc izvēles) – tos ir iespējams nopirkst Mākslas Akadēmijas mākslinieku veikalā vai veikalā „Marina”(Valdemāra iela pretī Mākslas Akadēmijai), lina(labāk) vai kokvilnas audums, skavotājs un skavas, želatīns, baltā ūdens emulsijas krāsa(nopērkama tādos veikalos kā „Krūza” vai tml.), šķēres.

Prakstiskais uzdevums: gleznošana uz krāsainas grunts (piemēram klusā daba); (darbs paredzēts uz 2 -3 nodarbībām)
Nepieciešamie materiāli: gatavs audekls, eļļas krāsas ( viena izvēlētā krāsa būs nepieciešama fona ietonēšanai), balto uzreiz var pirkt lielāku tūbiņu), lupatiņas, terpentīns, trīs lielumu otas(plakanās fleices), palete vai karona gabals –vai šķīvis, tukšs trauks terpentīnam – burciņa, damāras laka – bet nav obligati.

Praktiskais uzdevums: radīt darbu, kurā izmantota lazēšanas jeb krāsas pārklāšanas tehnika, izmantojot visas iespējamās krāsas kvalitātes un iespējas. (tas var būt pec audzēkņa izvēles – dekoratīvs, abstrakts darbs , vai realitātes gleznošana (ainava(ūdens), klusā daba – reālistisku faktūru panākšana utt.) (darbs paredzēts uz 2 - 3 nodarbībām)
Nepieciešamie materiāli: gatavs audekls, eļļas krāsas vai akrilkrāsas, 3 izmēru otas, palete, lupatiņas, trauks terpentīnam vai, ja glezno ar akrilkrāsām – ūdenim. Damāras laka – tādā gadījumā, ja glezno ar eļļu.

Praktiskais uzdevums: Daudzslāņu glezna uz tumšas grunts. Klusā daba: augļu, metāla, stikla faktūras panākšana, telpiskums, tiešā gaismas avota akcentēšana. (darbs paredzēts uz 3 nodarbībām)
Nepieciešamie materimāli: balts gatavs audekls vai gruntēts kartons, eļļas krāsas, terpentīns, palete, otas, lupatiņas, trauks terpentīnam,

Praktiskais uzdevums: gleznošana ala prima tehnikā. (darbs paredzēts 1-2 nodarbībām)
Nepieciešamie materiāli: balts audekls vai gruntēts kartons, eļļas krāsas, terpentīns, palete, otas, lupatiņas, trauks terpentīnam,


„Kuģi” – gleznoti ala prima tehnikā (audekls, eļļa)
Praktiskais uzdevums: Radošais uzdevums, kurā var brīvi eksperimentēt ar faktūru un krāsu, miksējot materialus – izmantot skrāpējumus, tecinājumus, reljefās faktūras, kolāžas tehniku utt..( arī grafikas tehnikas jaukšana ar glezniecību) (darbs paredzēts 3 nodarbībām)
Nepieciešamie materiāli:  lielāka formāta audekls vai gruntēts kartons, vai biezs papīrs – vatmanis , atkarībā no izvēlētās tehnikas – krāsas, kādi trīs trauciņi krāsu jaukšanai, rullīti –krāsas klāšanai, krāsainie zīmuļi, špaktele, PVA līme...pēc izvēles..būsim radoši! Vienosimies par šo uzd. procesā!

P.S. Visiem uzdevumiem nav stingra sižetiskā vai žanriskā rāmja : audzēknis var izvēlēties kādu darbu viņš vēlas radīt, apgūstot minētās tehnikas, atbilstoši savai iekšējai izjūtai un iecerei. Mūsdienu glezniecība vairs nav amats, taču tehnikas zināšanas un māka -  sniedz lielāku brīvību – atklāt savu ideju.

Kursi notiek Rīgā, Cēsu ielā 8, Terēzes Zaķes mākslas studijā.
Pasniedzēja:  gleznotāja Anna Laicāne
Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā, piektdienās (par pulksteņiem ir iespējama vienošanās) un ilgst 3 stundas.
Nodarbību maksa- 40.-Ls mēnesī (4 nodarbības).


Tā kā mēs neiesaistamies valsts dotāciju programmās, bet vēlamies, lai arī jums mācību maksa būtu pēc iespējas patīkamāka, piedāvājam vienkāršāko atlaižu sistēmu:
-          Ja atrodat vēl vienu līdznācēju uz Jauniešu mākslas studijām, jūs saņemat 10% atlaidi,
-          ja 2- 25% atlaidi,
-          ja 3- 50%,
-          ja 4- 75%,
-          ja 5- 100%
      
     Lai izdodas!! Būsiet gaidīti!

Pieteikties pa e-pastu:    macibas@gmail.com
vai tel.:                          26786611

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru